NE5532 Amplifier Audio Module Class D Digital Amplifier DC12V-24V
Shenzhen Creatall Electronics Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Place of Origin : Guangdong, China
Brand Name : Creatall
Model Number : Digital power amplifier
Packaging Details : carton box
Supply Ability : 10000 Piece/Pieces per Day
MOQ : 10pcs
Price : negotiable
Application : Amplifier audio module
Operating Mode : Amplifier audio module
Technology : Amplifier audio module
Series : Amplifier audio module
Features : Amplifier audio module
Mounting Type : Direct mounting
Description : Amplifier audio module
Type : Professional Amplifier
Channels : 2 (2.0)
Product Name : amplifier board
Port : shenzhen port,guangzhou port
Delivery Time : 5-8 work days
Contact Now
Product Description:
  • It is safe to use, durable.
  • Lightweight and portable to taken outside.
  • Input voltage: DC12-24V
  • Number of channels: two channels
  • Chip:Two NE5532
  • colour:blue
  • Material:metal
  • Size: 96 x 39 x 20MM
  • Installation aperture: 3MM
  • Installation hole distance: 89.3 x 32.3MM
  • Only the above package content, other products are not included.
  • The measurement allowed error is +/- 1-3cm.
Product Tags:
NE5532 Amplifier Audio Module
Amplifier Audio Module 24V